SS21VB-R050254 — Common Mode Choke, 0.5 A, 25.4 mH, 21VB Series, Radial
Illustrative purposes only
SS21VB-R050254
Common Mode Choke, 0.5 A, 25.4 mH, 21VB Series, Radial
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 25.4mH
  • Product Range: SS21VB
  • DC Current Rating: 500mA
  • DC Resistance Max: 1.723ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C