SS21VB-R040342 — Common Mode Choke, 0.4 A, 34.2 mH, 21VB Series, Radial
Illustrative purposes only
SS21VB-R040342
Common Mode Choke, 0.4 A, 34.2 mH, 21VB Series, Radial
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 34.2mH
  • Product Range: SS21VB
  • DC Current Rating: 400mA
  • DC Resistance Max: 2.372ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C