SS21VB-R030613 — Common Mode Choke, 0.3 A, 61.3 mH, 21VB Series, Radial
Illustrative purposes only
SS21VB-R030613
Common Mode Choke, 0.3 A, 61.3 mH, 21VB Series, Radial
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 61.3mH
  • Product Range: SS21VB
  • DC Current Rating: 300mA
  • DC Resistance Max: 4.146ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C