SS21V-R100146 — Common Mode Choke, 14.6 mH, 1 A, 21V Series
Illustrative purposes only
SS21V-R100146
Common Mode Choke, 14.6 mH, 1 A, 21V Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 14.6mH
  • Product Range: SS21V
  • DC Current Rating: 1A
  • DC Resistance Max: 0.6ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C