SS21V-R031380 — Filter, Line, Common Mode, AC, 138 mH, SS21V Series
Illustrative purposes only
SS21V-R031380
Filter, Line, Common Mode, AC, 138 mH, SS21V Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:138mH; Rated Current:300mA; Product Range:SS21V Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:300mA
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 138mH
  • Product Range: SS21V
  • DC Current Rating: 300mA
  • DC Resistance Max: 5.9ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C