SS21V-080136 — Filter, Line, Common Mode, AC, 13.6 mH, SS21V Series
Illustrative purposes only
SS21V-080136
Filter, Line, Common Mode, AC, 13.6 mH, SS21V Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:13.6mH; Rated Current:800mA; Product Range:SS21V Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:800mA
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 13.6mH
  • Product Range: SS21V
  • DC Current Rating: 800mA
  • DC Resistance Max: 0.8ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C