SS11VL-R08125 — Filter, Line, Common Mode, AC, High Frequency, 12.5 mH, 800 mA, SS11VL Series
Illustrative purposes only
SS11VL-R08125
Filter, Line, Common Mode, AC, High Frequency, 12.5 mH, 800 mA, SS11VL Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:12.5mH; Rated Current:800mA; Product Range:SS11VL Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:800mA
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 12.5mH
  • Product Range: SS11VL Series
  • DC Current Rating: 800mA
  • DC Resistance Max: 0.74ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C