SS11VL-11050 — COMMON MODE FILTER, 5MH, 1.1A
Illustrative purposes only
SS11VL-11050
COMMON MODE FILTER, 5MH, 1.1A
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 5mH
  • Product Range: SS11VL Series
  • DC Current Rating: 1.1A
  • DC Resistance Max: 0.4ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C