SS11V-R08125-CH — Filter, Line, Common Mode, AC, 12.5 mH, SS11V-CH Series
Illustrative purposes only
SS11V-R08125-CH
Filter, Line, Common Mode, AC, 12.5 mH, SS11V-CH Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:12.5mH; Rated Current:800mA; Product Range:SS11V/H-CH; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:800mA
  • SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
  • Inductance: 12.5mH
  • Product Range: SS11V-CH Series
  • DC Current Rating: 800mA
  • DC Resistance Max: 0.74ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C