SRU8043-470Y — Power Inductor (SMD), 47 µH, 1.5 A, Shielded, 1.2 A
Illustrative purposes only
SRU8043-470Y
Power Inductor (SMD), 47 µH, 1.5 A, Shielded, 1.2 A
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 47µH
  • Product Width: 8mm
  • Product Height: 4.3mm
  • Product Length: 8mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%