SRU5028-4R7Y — Power Inductor (SMD), 4.7 µH, 2.2 A, Shielded, 1.85 A
Illustrative purposes only
SRU5028-4R7Y
Power Inductor (SMD), 4.7 µH, 2.2 A, Shielded, 1.85 A
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 4.7µH
  • Product Width: 5.2mm
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 5.2mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%