SRU5018-1R0Y — Power Inductor (SMD), 1 µH, 2.8 A, Shielded, 2.85 A
Illustrative purposes only
SRU5018-1R0Y
Power Inductor (SMD), 1 µH, 2.8 A, Shielded, 2.85 A
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 1µH
  • Product Width: 5.2mm
  • Product Height: 1.8mm
  • Product Length: 5.2mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%