SRU1063-220Y. — INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 3.2A, SMD
Illustrative purposes only
SRU1063-220Y.
INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 3.2A, SMD
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: SRU1063 Series
  • Product Width: 10mm
  • Product Height: 6.5mm
  • Product Length: 10mm
  • DC Resistance Max: 0.06ohm
  • RMS Current (Irms): 3A
  • Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 6.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 3.2A