SRU1028-121Y — Power Inductor (SMD), 120 µH, 650 mA, Shielded, 700 mA
Illustrative purposes only
SRU1028-121Y
Power Inductor (SMD), 120 µH, 650 mA, Shielded, 700 mA
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 120µH
  • Product Width: 10mm
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 10mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%