SRF9005A-500Y — Line Filter, 50 µH, 800 mA, SRF9005A Series, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF9005A-500Y
Line Filter, 50 µH, 800 mA, SRF9005A Series, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1.5kohm
  • Inductance: 50µH
  • Product Range: SRF9005A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 800mA