SRF9005A-472Y — Line Filter, 4.7 mH, 400 mA, SRF9005A Series, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF9005A-472Y
Line Filter, 4.7 mH, 400 mA, SRF9005A Series, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 4kohm
  • Inductance: 4.7mH
  • Product Range: SRF9005A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 400mA