SRF9005A-471Y — Line Filter, 470 µH, 1.1 A, SRF9005A Series, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF9005A-471Y
Line Filter, 470 µH, 1.1 A, SRF9005A Series, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: 470µH
  • Product Range: SRF9005A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 1.1A