SRF7038A-701Y — Common Mode Choke, 700 ohm, 4.6 µH, 4 A, 7mm x 6mm x 3.8mm
Illustrative purposes only
SRF7038A-701Y
Common Mode Choke, 700 ohm, 4.6 µH, 4 A, 7mm x 6mm x 3.8mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 700ohm
  • Inductance: 4.6µH
  • Product Range: SRF7038A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 3.8mm
  • Product Length: 7mm
  • DC Current Rating: 4A