SRF7038A-302Y — Common Mode Choke, 3 kohm, 18.2 µH, 1.5 A, 7mm x 6mm x 3.8mm
Illustrative purposes only
SRF7038A-302Y
Common Mode Choke, 3 kohm, 18.2 µH, 1.5 A, 7mm x 6mm x 3.8mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 3kohm
  • Product Range: SRF7038A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 3.8mm
  • Product Length: 7mm