SRF7038A-301Y — Common Mode Choke, 300 ohm, 2.5 µH, 5 A, 7mm x 6mm x 3.8mm
Illustrative purposes only
SRF7038A-301Y
Common Mode Choke, 300 ohm, 2.5 µH, 5 A, 7mm x 6mm x 3.8mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 300ohm
  • Inductance: 2.5µH
  • Product Range: SRF7038A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 3.8mm
  • Product Length: 7mm
  • DC Current Rating: 5A