SRF7035A-302Y — Common Mode Filter, SRF7035A Series, 22.6uH, 1.2A, 3kohm, Surface Mount, 7mm x 6mm x 3.5mm, AEC-Q200
Illustrative purposes only
SRF7035A-302Y
Common Mode Filter, SRF7035A Series, 22.6uH, 1.2A, 3kohm, Surface Mount, 7mm x 6mm x 3.5mm, AEC-Q200
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 3kohm
  • Inductance: 22.6µH
  • Product Range: SRF7035A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 3.5mm
  • Product Length: 7mm
  • DC Current Rating: 1.2A
  • Common Mode Filter Case: 7mm x 6mm x 3.5mm