SRF7035A-102Y — Common Mode Filter, SRF7035A Series, 7.9uH, 3A, 1kohm, Surface Mount, 7mm x 6mm x 3.5mm, AEC-Q200
Illustrative purposes only
SRF7035A-102Y
Common Mode Filter, SRF7035A Series, 7.9uH, 3A, 1kohm, Surface Mount, 7mm x 6mm x 3.5mm, AEC-Q200
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: 7.9µH
  • Product Range: SRF7035A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 3.5mm
  • Product Length: 7mm
  • DC Current Rating: 3A
  • Common Mode Filter Case: 7mm x 6mm x 3.5mm