SRF4532TA-142Y — Common Mode Choke, 4uH, 1.4kohm, 2A, SRF4532TA Series, 1812[4532 Metric], AEC-Q200, 4.5x3.2x8mm
Illustrative purposes only
SRF4532TA-142Y
Common Mode Choke, 4uH, 1.4kohm, 2A, SRF4532TA Series, 1812[4532 Metric], AEC-Q200, 4.5x3.2x8mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1.4kohm
  • Inductance: 4µH
  • Product Range: SRF4532TA Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 2A