SRF4532-510Y — Inductor, Chip, Common Mode, 51 µH, SRF4532 Series, 2 kohm, 200 mA, 4.5mm x 3.2mm x 2.8mm
Illustrative purposes only
SRF4532-510Y
Inductor, Chip, Common Mode, 51 µH, SRF4532 Series, 2 kohm, 200 mA, 4.5mm x 3.2mm x 2.8mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:200mA; Inductance:51µH; Product Range:SRF4532 Series; Impedance:2kohm; Common Mode Filter Case:4.5mm x 3.2mm x 2.8mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Ja
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 2kohm
  • Inductance: 51µH
  • Product Range: SRF4532 Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 200mA