SRF4532-1R0Y — Common Mode Filter, 1uH, 1.2A, 68ohm, SRF4532 Series, 4.5mm x 3.2mm x 2.8mm
Illustrative purposes only
SRF4532-1R0Y
Common Mode Filter, 1uH, 1.2A, 68ohm, SRF4532 Series, 4.5mm x 3.2mm x 2.8mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 68ohm
  • Inductance: 1µH
  • Product Range: SRF4532 Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 1.2A