SRF4530AG-201Y — Inductor, Common Mode, AEC-Q200, 200 µh, 100 mA, 11 kohm, 4.5 mm L x 3.2 mm W x 3mm H
Illustrative purposes only
SRF4530AG-201Y
Inductor, Common Mode, AEC-Q200, 200 µh, 100 mA, 11 kohm, 4.5 mm L x 3.2 mm W x 3mm H
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 11kohm
  • Inductance: 200µH
  • Product Range: SRF4530AG Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 100mA