SRF4530A-110Y — Inductor, Common Mode, AEC-Q200, 11 µh, 360 mA, 600 ohm, 4.5 mm L x 3.2 mm W x 3mm H
Illustrative purposes only
SRF4530A-110Y
Inductor, Common Mode, AEC-Q200, 11 µh, 360 mA, 600 ohm, 4.5 mm L x 3.2 mm W x 3mm H
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 600ohm
  • Inductance: 11µH
  • Product Range: SRF4530A Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 360mA