SRF3225TAC-510Y — Inductor, Common Mode, AEC-Q200, 51 µH, 200 mA, 2.6 kohm, 3.2 mm L x 2.5 mm W x 2.5 mm H
Illustrative purposes only
SRF3225TAC-510Y
Inductor, Common Mode, AEC-Q200, 51 µH, 200 mA, 2.6 kohm, 3.2 mm L x 2.5 mm W x 2.5 mm H
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 2.6kohm
  • Inductance: 51µH
  • Product Range: SRF3225TAC Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 2.5mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 200mA