SRF3225TAC-101Y — COMMON MODE INDUCTOR, 100UH, 0.15A
Illustrative purposes only
SRF3225TAC-101Y
COMMON MODE INDUCTOR, 100UH, 0.15A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 5.1kohm
  • Inductance: 100µH
  • Product Range: SRF3225TAC Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 2.5mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 150mA
  • Common Mode Filter Case: 3.2mm x 2.5mm x 2.5mm