SRF3225TABG-101Y — Common Mode Choke, 100uH, 3kohm, 0.1A, 1210 [3225 Metric], AEC-Q200, 3.3x2.5x2.5mm
Illustrative purposes only
SRF3225TABG-101Y
Common Mode Choke, 100uH, 3kohm, 0.1A, 1210 [3225 Metric], AEC-Q200, 3.3x2.5x2.5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 3kohm
  • Inductance: 100µH
  • Product Range: SRF3225TABG Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 2.5mm
  • Product Length: 3.3mm
  • DC Current Rating: 100mA