SRF3216-102Y — Inductor, Chip, Common Mode, SRF3216 Series, 1 kohm, 230 mA, 3.2mm x 1.6mm x 2mm
Illustrative purposes only
SRF3216-102Y
Inductor, Chip, Common Mode, SRF3216 Series, 1 kohm, 230 mA, 3.2mm x 1.6mm x 2mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:230mA; Inductance:-; Product Range:SRF3216 Series; Impedance:1kohm; Common Mode Filter Case:3.2mm x 1.6mm x 2mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); D
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: -
  • Product Range: SRF3216 Series
  • Product Width: 1.6mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 230mA