SRF2012A-801Y — Filter, Common Mode, 300mA, 800ohm, SRF2012A Series, 2mm x 1.2mm x 1.2mm
Illustrative purposes only
SRF2012A-801Y
Filter, Common Mode, 300mA, 800ohm, SRF2012A Series, 2mm x 1.2mm x 1.2mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:300mA; Inductance:-; Product Range:-; Impedance:800ohm; Common Mode Filter Case:2mm x 1.2mm x 1.2mm; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (15-Jan-2
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 800ohm
  • Inductance: -
  • Product Range: SRF2012A Series
  • Product Width: 1.2mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 1.2mm
  • Product Length: 2mm
  • DC Current Rating: 300mA
  • Common Mode Filter Case: 2mm x 1.2mm x 1.2mm