SRF2012A-361YA — Inductor, Chip, Common Mode, SRF2012AA Series, 360 ohm, 300 mA, 2mm x 1.2mm x 1.2mm
Illustrative purposes only
SRF2012A-361YA
Inductor, Chip, Common Mode, SRF2012AA Series, 360 ohm, 300 mA, 2mm x 1.2mm x 1.2mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:300mA; Inductance:-; Product Range:SRF2012AA Series; Impedance:360ohm; Common Mode Filter Case:2mm x 1.2mm x 1.2mm; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 360ohm
  • Inductance: -
  • Product Range: SRF2012AA Series
  • Product Width: 1.2mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 1.2mm
  • Product Length: 2mm
  • DC Current Rating: 300mA