SRF2012-670YA — Inductor, Chip, Common Mode, SRF2012A Series, 67 ohm, 400 mA, 2mm x 1.2mm x 1.2mm
Illustrative purposes only
SRF2012-670YA
Inductor, Chip, Common Mode, SRF2012A Series, 67 ohm, 400 mA, 2mm x 1.2mm x 1.2mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:400mA; Inductance:-; Product Range:SRF2012A Series; Impedance:67ohm; Common Mode Filter Case:2mm x 1.2mm x 1.2mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-J
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 67ohm
  • Inductance: -
  • Product Range: SRF2012A Series
  • Product Width: 1.2mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 1.2mm
  • Product Length: 2mm
  • DC Current Rating: 400mA