SRF2012-361YA. — COMMON MODE FILTER, 360 OHM, 0.3A
Illustrative purposes only
SRF2012-361YA.
COMMON MODE FILTER, 360 OHM, 0.3A
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 360ohm
  • Product Range: SRF2012A Series
  • Product Width: 1.2mm
  • Product Height: 1.2mm
  • Product Length: 2mm
  • DC Current Rating: 300mA
  • Common Mode Filter Case: 2mm x 1.2mm x 1.2mm