SRF2012-261YA — COMMON MODE FILTER, 300MA, 260R
Illustrative purposes only
SRF2012-261YA
COMMON MODE FILTER, 300MA, 260R
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • DC Current Rating:300mA; Inductance:-; Product Range:SRF2012A Series; Impedance:260ohm; Inductor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Product Length:2mm; Product Width:1 33AK4339
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 260ohm
  • Inductance: -
  • Product Range: SRF2012A Series
  • Product Width: 1.2mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 1.2mm
  • Product Length: 2mm
  • DC Current Rating: 300mA
  • Common Mode Filter Case: 2mm x 1.2mm x 1.2mm