SRF1360-600Y — Common Mode Choke, 60UH, 600 Ohm, 2A, 12.4mm x 10.2mm x 5.4mm
Illustrative purposes only
SRF1360-600Y
Common Mode Choke, 60UH, 600 Ohm, 2A, 12.4mm x 10.2mm x 5.4mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 600ohm
  • Inductance: 60µH
  • Product Range: SRF1360 Series
  • Product Width: 10.2mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 5.4mm
  • Product Length: 12.4mm
  • DC Current Rating: 2A