SRF1360-251Y — Common Mode Choke, 250UH, 600 Ohm, 0.6A, 12.4mm x 10.2mm x 5.4mm
Illustrative purposes only
SRF1360-251Y
Common Mode Choke, 250UH, 600 Ohm, 0.6A, 12.4mm x 10.2mm x 5.4mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 600ohm
  • Product Range: SRF1360 Series
  • Product Width: 10.2mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 5.4mm
  • Product Length: 12.4mm