SRF1306-350Y — LINE FILTER, 35UH, 400 OHM, 2.7A
Illustrative purposes only
SRF1306-350Y
LINE FILTER, 35UH, 400 OHM, 2.7A
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 400ohm
  • Inductance: 35µH
  • Product Range: SRF1306 Series
  • Product Width: 9.5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 5.75mm
  • Product Length: 10.5mm
  • DC Current Rating: 2.7A