SRF1209U4-5R3Y — Common Mode Choke, 5.3 ohm, 300mA, 1.2mm x 1mm x 0.9mm
Illustrative purposes only
SRF1209U4-5R3Y
Common Mode Choke, 5.3 ohm, 300mA, 1.2mm x 1mm x 0.9mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 5.3ohm
  • Inductance: -
  • Product Range: SRF1209U4 Series
  • Product Width: 1mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 0.9mm
  • Product Length: 1.2mm
  • DC Current Rating: 300mA