SRF1206A-701Y — Choke, Common Mode,  AEC-Q200, 9 µH, 8A, 700 ohm, 12 mm L x 11 mm W x 6 mm H
Illustrative purposes only
SRF1206A-701Y
Choke, Common Mode, AEC-Q200, 9 µH, 8A, 700 ohm, 12 mm L x 11 mm W x 6 mm H
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 700ohm
  • Inductance: 9µH
  • Product Range: SRF1206A Series
  • Product Width: 11mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 6mm
  • Product Length: 12mm
  • DC Current Rating: 8A