SRF1206A-501Y — Common Mode Choke, 500 ohm, 6 µH, 10 A, 12mm x 11mm x 6mm
Illustrative purposes only
SRF1206A-501Y
Common Mode Choke, 500 ohm, 6 µH, 10 A, 12mm x 11mm x 6mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 500ohm
  • Product Range: SRF1206A Series
  • Product Width: 11mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 6mm
  • Product Length: 12mm