SRF1206A-172Y — Common Mode Choke, 1.7 kohm, 17 µH, 4.8 A, 12mm x 11mm x 6mm
Illustrative purposes only
SRF1206A-172Y
Common Mode Choke, 1.7 kohm, 17 µH, 4.8 A, 12mm x 11mm x 6mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1.7kohm
  • Product Range: SRF1206A Series
  • Product Width: 11mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 6mm
  • Product Length: 12mm