SRF1006-121Y — Common Mode Filter, 120 µH, 0.025 ohm, 2.5A, 10mm x 8.7mm x 6.5mm, SRF1006 Series
Illustrative purposes only
SRF1006-121Y
Common Mode Filter, 120 µH, 0.025 ohm, 2.5A, 10mm x 8.7mm x 6.5mm, SRF1006 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 0.025ohm
  • Inductance: 120µH
  • Product Range: SRF1006 Series
  • Product Width: 8.7mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 6.5mm
  • Product Length: 10mm
  • DC Current Rating: 2.5A