SRF0905A-500Y — Filter, Line, 50 µH, SRF0905A Series, 1.5 kohm, 800 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF0905A-500Y
Filter, Line, 50 µH, SRF0905A Series, 1.5 kohm, 800 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 1.5kohm
  • Inductance: 50µH
  • Product Range: SRF0905A
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 800mA
  • Common Mode Filter Case: 9.2mm x 6mm x 5mm