SRF0905A-471Y — Filter, Line, 470 µH, SRF0905A Series, 1 kohm, 1.1 A, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF0905A-471Y
Filter, Line, 470 µH, SRF0905A Series, 1 kohm, 1.1 A, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:1.1A; Inductance:470µH; Product Range:SRF0905A Series; Impedance:1kohm; Common Mode Filter Case:9.2mm x 6mm x 5mm; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SV
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: 470µH
  • Product Range: SRF0905A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 1.1A