SRF0905A-202Y — Line Filter, SRF0905A Series, 2 mH, 0.6 A, 3 Kohm, 9.2mm x 6mm x 5mm, AEC-Q200
Illustrative purposes only
SRF0905A-202Y
Line Filter, SRF0905A Series, 2 mH, 0.6 A, 3 Kohm, 9.2mm x 6mm x 5mm, AEC-Q200
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 3kohm
  • Inductance: 2mH
  • Product Range: SRF0905A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 600mA
  • Inductor Case / Package: 9.2mm x 6mm x 5mm