SRF0905-652Y — Filter, Line, 6.5 mH, SRF0905 Series, 5 kohm, 300 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF0905-652Y
Filter, Line, 6.5 mH, SRF0905 Series, 5 kohm, 300 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:300mA; Inductance:6.5mH; Product Range:SRF0905 Series; Impedance:5kohm; Common Mode Filter Case:9.2mm x 6mm x 5mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018);
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 5kohm
  • Inductance: 6.5mH
  • Product Range: SRF0905 Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 300mA