SRF0905-501Y. — COMMON MODE CHOKE, 500UH, 1A, 50%
Illustrative purposes only
SRF0905-501Y.
COMMON MODE CHOKE, 500UH, 1A, 50%
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: 500µH
  • Product Range: SRF0905 Series
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 1A
  • Common Mode Filter Case: 9.2mm x 6mm x 5mm