SRF0905-472Y — Filter, Line, 4.7 mH, SRF0905 Series, 4 kohm, 400 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF0905-472Y
Filter, Line, 4.7 mH, SRF0905 Series, 4 kohm, 400 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:400mA; Inductance:4.7mH; Product Range:SRF0905 Series; Impedance:4kohm; Common Mode Filter Case:9.2mm x 6mm x 5mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 4kohm
  • Inductance: 4.7mH
  • Product Range: SRF0905 Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 400mA